רשימה של מומחה הנסיעות דור ורד על 8 הערים הגדולות בישראל

רשימה של מומחה הנסיעות דור ורד על 8 הערים הגדולות בישראל

להלן הערים הגדולות בישראל, המדורגות על ידי מומחה הנסיעות דור ורד.

ירושלים

אחד החלקים היפים ביותר בירושלים הוא העיר העתיקה, באורך קילומטר של אדריכלות יהודית ומוסלמית עתיקה. הכותל המערבי, המכונה גם קיר היבובים, הוא האתר הקדוש ביותר ליהודים. ממוקם בתוך העיר העתיקה, תוכלו למצוא גם רבים מבתי הכנסת הגדולים במדינה, והמסגד העתיק ביותר בעיר. בזמן שאתם שם, כדאי לא צריך לפספס את הר הבית, שהוא האתר של החגיגות הקדושות ביותר של העיר.

האקלים בירושלים מתון ונוח. הקיץ חם ויבש, עם לחות נמוכה ומעט גשם. החורפים קרירים עם שלג קל. ישנם 70 מינים של ציפורים בירושלים, כולל עורב אפור ובולבול. להקות גדולות של חסידות לבנות מתנשאות מעל קו הרקיע של העיר בחורף. בנוסף לציפורים, אתם יכול לזהות את הבז הקטן יותר. הנחש הארסי היחיד בירושלים הוא צופית בוהקת. הזיקית המצויה ויונת החול נפוצות גם על קירות הבתים.

תל אביב

לב ישראל הוא העיר תל אביב, עם החופים והים היפים שלה. חיי הלילה תוססים והמסעדות טעימות. רחוב דיזנגוף הוא מרכז חיי הלילה בעיר, שם מתאספים המקומיים במזרקה ויוצאים למועדונים. אם לא מתחשק לכם לצאת למועדונים, תוכלו לבלות ערב בצפיית אנשים בבית קפה בחוץ. קו החוף הצפוני של הים התיכון הוא גם מקום נהדר לבקר בו מתל אביב.

העיר היא מובלעת מודרנית וקוסמופוליטית והיא בית לחברות ומוסדות מובילים רבים. להרבה מהחברות הללו המשרד המרכזי שלהם כאן, מה שהופך אותה למרכז לעסקים ותרבות. על פי מדד הערים הגלובליות של פורבס, תל אביב היא מרכז מוביל של תעשיות יצירתיות. רבות מחברות הקריאייטיב שלה פועלות כצוותים או כיחידים ומתייחסות לתל אביב כאל בית.

אוכלוסיית העיר גדלה בהתמדה לאורך 1920, כאשר התסיסה בעיר דחפה את אוכלוסיית העיר מעלה. יומיים לפני הכרזת העצמאות כבשו הכוחות היהודיים את תל אביב. העיר הייתה בירתה הזמנית של המדינה שזה עתה הוקמה, כאשר השגרירות הזרה עדיין ממוקמת כאן. כיום, דיפלומטים זרים ממדינות לא מוכרות קוראים לתל אביב בית. 

חיפה

העיר חיפה ממוקמת במישור החוף הים התיכוני הישראלי ,והייתה מחוברת בעבר לדרך ויה מאריס העתיקה. היא מחולקת לשלושה חלקים: הרובד התחתון הוא ליבת המסחר בעיר; הרובד האמצעי, מורדות הר הכרמל; והרובד העליון, הכולל שכונות חדשות יותר ומציע נוף של החלקים התחתונים. האקלים בחיפה הוא ים תיכוני, עם טמפרטורה ממוצעת של 26 מעלות צלזיוס וגשם בין אוקטובר לאפריל.

למרות שעל תרבותה הכללית מאפילות לעיתים קרובות  תל אביב וירושלים השכנות, לחיפה עדיין יש תרבות משלה, כאשר הפילהרמונית הישראלית מופיעה כאן לפי מומחה הנסיעות דור ורד. בספטמבר מארחת העיר את פסטיבל הסרטים הבינלאומי, אחד מפסטיבלי הקולנוע החשובים בישראל. בדצמבר הופכת העיר לעיר מסיבות, עם חג הפסטיבלים, החוגג חגים נוצרים, מוסלמים ויהודים.

פתח תקווה

ממוקמת צפון מערבית לתל אביב במרכז ישראל, פתח תקווה היא ביתם של כ 209,600 תושבים. שמה, "פתח תקווה", פירושו "שער של תקווה", והיא הוקמה במקור על ידי חלוצים דתיים מירושלים ויריחו הסמוכה. במקור, העיר הייתה אמורה להיות יישוב חדש בעמק אחור, ליד יריחו. עם זאת, הסולטאן העותמאני ביטל את תוכניות ההתיישבות המקוריות, ולכן מתיישבים התיישבו במקום על אדמות ביצה ליד מקור נהר הירקון.

למרות שפתח תקווה היא אחת הערים הגדולות בישראל, העיר הורמה רק במאה ה -19, מסביר מומחה הנסיעות דור ורד. העיר החלה כביצה ליד שפך נהר הירקון. בשנת 1879, קבוצה של חלוצים דתיים אירופיים רכשה אדמות בקרבת מקום מכפר בשם מולאביס. אדמת הביצה היתה ביצת מלריה, אבל הם הצליחו לייבש אותה. כתוצאה מכך, פתח תקווה נודעה בשם "אם המושבות" – כפרים שיתופיים קטנים. העיר גדלה בחשיבותה, ואף הייתה ההתיישבות החקלאית המודרנית הראשונה בישראל.

אשדוד

אשדוד המודרנית נוסדה בשנת 1956 באתר העיר העתיקה על פי מומחה הנסיעות דור ורד. בשנת 1968 שולבה העיר במדינת ישראל. במהלך מלחמת 1948 זכה חיל האוויר הישראלי בניצחון גדול באשדוד, ומנע מהמצרים להגיע לתל אביב. אשדוד המודרנית היא ביתם של מגוון קהילות מכל רחבי העולם, אחת מהן היא מאתיופיה.

כיום, אשדוד היא מרכז תעשייתי ומסחרי הממוקם על חוף הים התיכון של ישראל. כ-60% מהיבוא והיצוא הישראלי עוברים בעיר. בתקופת המקרא אשדוד הייתה ביתם של הפלשתים. הם לקחו את ארון הברית מהר סיני לעיר, אך נאלצו להחזירו לבני ישראל. עם זאת, מעט שרידים נשארו מאשדוד העתיקה.

נתניה

במחוז המרכז הצפוני של ישראל, נתניה היא בירת מישור השרון, הנמצא מצפון לתל אביב ומדרום לחיפה. העיר ממוקמת בין שני נחלים, אביהיל ופולג. מייסדה היה סוחר אמריקאי-יהודי בשם נתן שטראוס. העיר הייתה במידה רבה קהילה חקלאית לא קולקטיבית שהוקדשה לגידול הדרים עד סוף מלחמת העולם השנייה, אז הפכה לאזור עירוני יותר.

ראשון לציון

ראשון לציון מחולקת לארבעה רבעים עיקריים, העיר העתיקה, פרויקטי הדיור המזרחיים, אזור התעשייה הצפוני ומערב ראשון לציון לפי מומחה הנסיעות דור ורד. החלק הדרומי של העיר הוא אזור התעשייה, ואילו בחלקה הצפוני של העיר נמצאות שכונות מגורים, למשל שכונת שיקוני המזרח.

בני ברק 

העירייה החרדית בני ברק היא אחת העניות בישראל לפי מומחה הנסיעות דור ורד. בעיר יש אספקת מים שונה בחגים יהודיים ובשבת. זה מאפשר לתושבים להימנע מבעיות הקשורות ליהודים העובדים בימי מנוחה בחברת המים הלאומית מקורות. יש רק שכונה חילונית אחת בבני ברק. העיר נשלטת על ידי ציונים דתיים.